SON DƏQİQƏ

Avropa Liqası: 1/16 finala yüksələn klublar-NƏTİCƏLƏR

Tarix:29-11-2019, 08:07 Oxunub:1 121

UEFA Avropa Liqasında V tura yekun vurulub.

"Report"un məlumatına görə, son 10 qarşılaşmanın yekununda daha 5 komanda adını 1/16 finala yazdırıb. Bunlar Kipr APOEL-i, Portuqaliya "Sportinq"i və Avstriya LASK-ıdır.

Turun əvvəlki qarşılaşmalarından sonra Almaniyanın "Volfsburq", Belçikanın "Gent", Portuqaliyanın "Braqa", İngiltərənin "Vulverhempton" və Hollandiyanın AZ klubları da mərhələ adlayıb.

Ötən tur isə bu hüquqa İspaniya "Sevilya"sı və "Espanyol"u, İsveçrə "Bazel"i, Şotlandiya "Seltik"i və İngiltərə "Mançester Yunayted"i yiyələnmişdi.

Beləliklə, 1/16 finala yüksələnlərin sayı 13-ə çatıb. Son turda Avropa Liqasından qalan 11 vəsiqənin taleyinə aydınlıq gələcək.

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, IV tur

28 noyabr

A qrupu

24:00. "Sevilya" (İspaniya) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 2:0

Qollar: Brayan Xil, 61. Munas Dabbur, 90+2

24:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) - APOEL (Kipr) - 0:2

Qollar: Uroş Matiç, 12 (pen.). Giorqos Merkis, 43

Xal durumu: "Sevilya" - 15, APOEL - 7, "Qarabağ" - 4, "Düdelanj" - 3.

B qrupu

24:00. "Luqano" (İsveçrə) - "Kopenhagen" (Danimarka) - 0:1

Qol: Nikolay Tomsen, 27

24:00. "Malmö" (İsveç) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 4:3

Qollar: Rasmus Benqtsson, 2. Markus Rosenberq, 48; 90+6. Erdal Rakip, 57 - Vitali Nikolenko, 18. Viktor Tsıqankov, 39. Benjamin Verbiç, 77

Qırmızı vərəqə: Sergey Sidorçuk, 65 ("Dinamo")

Xal durumu: "Kopenhagen" - 9, "Malmö" - 8, "Dinamo" - 6, "Luqano" - 2

C qrupu

19:50. "Trabzonspor" (Türkiyə) - "Xetafe" (İspaniya) - 0:1

Qol: Xayme Mata, 50

19:50. "Krasnodar" (Rusiya) - "Bazel" (İsveçrə) - 1:0

Qol: Ari, 72 (pen.)

Xal durumu: "Bazel" - 10, "Krasnodar" - 9, "Xetafe" - 9, "Trabzonspor" - 1.

D qrupu

24:00. "Rusenborq" (Norveç) - LASK (Avstriya) - 1:2

Qollar: Byorn Yonsen, 45 - Tomas Qoyginger, 20. Dominik Frezer, 54

24:00. "Sportinq" (Portuqaliya) - PSV (Hollandiya) - 4:0

Qollar: Luis Felipe, 9. Brunu Fernandeş, 16; 64 (pen.). Jeremi Matyö, 43

Xal durumu: "Sportinq" - 12, LASK - 10, PSV - 7, "Rusenborq" - 0

E qrupu

24:00. "Latsio" (İtaliya) - ÇFR (Rumıniya) - 1:0

Qol: Xoakin Korrea, 25

24:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Renn" (Fransa) - 3:1

Qollar: Lüis Morqan, 22. Rayan Kristi, 45+1. Miki Conston, 74 - Adrian Hunu, 89

Xal durumu: "Seltik" - 13, ÇFR - 9, "Latsio" - 6, "Renn" - 1.

F qrupu

24:00. "Gimaraynş" (Portuqaliya) - "Standard" (Belçika) - 1:1

Qollar: Andre Pereyra, 45+2 - Maksim Lestyen, 40 (pen.)

24:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya) - 1:2

Qollar: Pyer-Emerik Obameyanq, 45+1 - Dayşi Kamada, 55; 64

Xal durumu: "Arsenal" - 10, "Ayntraxt" - 9, "Standard" - 7, "Gimaraynş" - 2.

G qrupu

21:55. "Feyenoord" (Hollandiya) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 2:2

Qollar: Yens Toornstra, 33. Luis Sinisterra, 68 - Alfredo Morelos, 53; 65

21:55. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Portu" (Portuqaliya) - 1:2

Qollar: Kristian Fassnaxt, 6 - Vensan Abubakar, 76; 79

Xal durumu: "Reyncers" - 8, "Portu" - 7, "Yanq Boyz" - 7, "Feyenoord" - 5.

H qrupu

21:55. "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Espanyol" (İspaniya) - 2:2

Qollar: David Siger, 23. Mixal Şkvarka, 90+1 - Oskar Melendo, 31. Serji Darder, 90+6

Qırmızı vərəqə: Eldar Çiviç, 90+4

İstifadə olunmamış penalti: İsael, 77 ("Ferentsvaroş")

21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - 1:1

Qollar: Fyodor Çalov, 76 - Klaudiu Keşerü, 66

Xal durumu: "Espanyol" - 11, "Lüdoqorets" - 7, "Ferentsvaroş" - 6, MOİK - 2

I qrupu

21:55. "Aleksandriya" (Ukrayna) - "Volfsburq" (Almaniya) - 0:1

Qollar: Vaut Veqhorts, 45+1 (pen.)

21:55. "Sent-Etyen" (Fransa) - "Gent" (Belçika) - 0:0

Xal durumu: "Gent" - 9, "Volfsburq" - 8. "Sent-Etyen" - 4, "Aleksandriya" - 3.

J qrupu

21:55. "Volfsberq" (Avstriya) - "Borussiya" (Mönxenqladbax, Almaniya) - 0:1

Qol: Lars Ştindl, 60

21:55. "Başakşehir" (Türkiyə) - "Roma" (İtaliya) - 0:3

Qollar: Jordan Veretu, 30 (pen.). Castin Klüvert, 41. Edin Ceko, 45+1

Xal durumu: "Borussiya" - 8, "Roma" - 8, "Başakşehir" - 7, "Volfsberq" - 4.

K qrupu

21:55. "Braqa" (Portuqaliya) - "Vulverhempton" (İngiltərə) - 3:3

Qollar: Andre Horta, 6. Paulinyu, 65. Franserjio, 79 - Raul Ximenes, 14. Mett Doherti, 34. Adama Traore, 35

21:55. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - 2:1

Qollar: Entso Roko, 75. Adem Lyayiç, 90+2 (pen.) - Erik Daniel, 35

Xal durumu: "Braqa" - 11, "Vulverhempton" - 10, "Slovan" - 4, "Beşiktaş" - 3.

L qrupu

19:50. "Astana" (Qazaxıstan) - "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - 2:1

Qollar: Dmitri Şomko, 55. Di Şon Bernar, 62 (öz qap.) - Cesse Linqaard, 10

21:55. AZ (Hollandiya) - "Partizan" (Serbiya) - 2:2

Qollar: Ferdi Droyf, 88; 90+2 - Takuma Asano, 16. Seyduba Suma, 27

Qırmızı vərəqə: Miron Boadu, 83 (AZ)

Xal durumu: "Mançester Yunayted" - 10, AZ - 9, "Partizan" - 5, "Astana" - 3.

скачать dle 10.6фильмы бесплатно

FACEBOOK ŞƏRH

SON XƏBƏRLƏR

İDMAN

<