SON DƏQİQƏ

Avropa Liqası: Növbəti mərhələyə kimlər çıxa bilər-AFİŞA

Tarix:3-12-2020, 08:50 Oxunub:4 278

Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində V turun oyunları keçiriləcək.

GunAz.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" İsrailin "Makkabi" (Tel-Əviv) komandasını qəbul edəcək.

I qrupunun digər matçında İspaniya "Vilyarreal"ı Türkiyədə "Sivasspor"un qonağı olacaq. V tur qrupdakı hər iki vəsiqəsinin taleyinə aydınlıq gətirə bilər. Ağdam təmsilçisi növbəti mərhələ şanslarını itirsə də, "Makkabi"dən xal və ya xallar alaraq "Sivasspor"a şans yarada bilər.

İsveçrənin "Yanq Boyz”, Çexiyanın "Slaviya” (Praqa), Almaniyanın "Bayer” (Leverkuzen), Şotlandiyanın "Reyncers”, Portuqaliyanın "Benfika”, İspaniyanın "Qranada”, Niderlandın PSV, İtaliyanın "Napoli”, Niderlandın AZ, İspaniyanın "Real Sosyedad”, Portuqaliyanın "Braqa”, Fransanın "Lill”, İtaliyanın "Milan”, İspaniyanın "Vilyarreal”, İsrailin "Makkabi”, Belçikanın "Antverpen”, İngiltərənin "Tottenhem”, Xorvatiyanın "Dinamo”, Niderlandın "Feyenoord” və Serbiyanın "Srvena Zvezda” komandaları bu turda 1/16 finala vəsiqəni təmin edə bilərlər.

İtaliyanın "Roma”, İngiltərənin "Arsenal”, "Lester” və Almaniyanın "Hoffenhaym” komandaları növbəti mərhələyə vəsiqəni əvvəlcədən təmin ediblər.

"Qarabağ"la yanaşı Bolqarıstanın MOİK, İrlandiyanın "Dandolk”, Xorvatiyanın "Riyeka”, Şotlandiyanın "Seltik”, Bolqarıstanın "Lüdoqorets” və Belçikanın "Gent” komandası qrupda qalıb.

Avropa Liqası
V tur
3 dekabr

G qrupu
21:55. AEK (Yunanıstan) - "Braqa” (Portuqaliya)
21:55. "Zarya” (Ukrayna) - "Lester” (İngiltərə)

Xal durumu: "Lester" - 10, "Braqa" - 7, AEK - 3, "Zarya" - 3

H qrupu
21:55. "Lill” (Fransa) - "Sparta” (Praqa, Çexiya)
21:55. "Milan” (İtaliya) - "Seltik” (Şotlandiya)

Xal durumu: "Lill" - 8, "Milan" - 7, "Sparta" - 6, "Seltik" - 1

I qrupu
21:55. "Qarabağ” (Azərbaycan) - "Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail)
21:55. "Sivasspor” (Türkiyə) - "Vilyarreal” (İspaniya)

Xal durumu: "Vilyarreal" - 10, "Makkabi" - 7, "Sivasspor" - 6, "Qarabağ" - 0

J qrupu
21:55. LASK (Avstriya) - "Tottenhem” (İngiltərə)
00:00. "Antverpen” (Belçika) - "Lüdoqorets” (Bolqarıstan)

Xal durumu: "Antverpen" - 9, "Tottenhem" - 9, LASK - 6, "Lüdoqorets" - 0

K qrupu
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - "Volfsberq” (Avstriya)
21:55. "Feyenoord” (Niderland) - "Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)

Xal durumu: "Dinamo" - 8, "Feyenoord" - 5, "Volfsberq" - 4, MOİK - 3

L qrupu
21:55. "Gent” (Belçika) - "Slovan” (Liberec, Çexiya)
21:55. "Srvena Zvezda” (Serbiya) - "Hoffenhaym” (Almaniya)

Xal durumu: "Hoffenhaym" - 12, "Srvena Zvezda" - 9, "Slovan" - 3, Gent - 0.

A qrupu
00:00. ÇFR (Rumıniya) - MOİK (Sofiya, Bolqarıstan)
00:00. "Roma” (İtaliya) - "Yanq Boyz” (İsveçrə)

Xal durumu: "Roma" - 10, "Yanq Boyz" - 7, ÇFR - 4, MOİK - 1

B qrupu
00:00. "Molde” (Norveç) - "Dandolk” (İrlandiya)
00:00. "Arsenal” (İngiltərə) - "Rapid” (Avstriya)

Xal durumu: "Arsenal" - 12, "Molde" - 6, "Rapid" - 6, "Dandolk" - 0

C qrupu
00:00. "Nitsa” (Fransa) -"Bayer” (Leverkuzen, Almaniya)
00:00. "Slaviya” (Praqa, Çexiya) - "Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)

Xal durumu: "Slaviya" - 9, "Bayer" - 9, "Nitsa" - 3, "Hapoel" - 3

D qrupu
00:00. "Reyncers” (Şotlandiya) - "Standard” (Belçika)
00:00. "Benfika” (Portuqaliya) - "Lex” (Polşa)

Xal durumu: "Reyncers" - 8, "Benfika" - 8, "Lex" - 3, "Standard" - 3

E qrupu
00:00. "Qranada” (İspaniya) - PSV (Niderland)
00:00. "Omoniya” (Kipr) - PAOK (Yunanıstan)

Xal durumu: "Qranada" - 10, PSV - 6, PAOK - 5, "Omoniya" - 1

F qrupu
00:00. AZ (Niderland) - "Napoli” (İtaliya)
00:00. "Real Sosyedad” (İspaniya) - "Riyeka” (Xorvatiya)

Xal durumu: "Napoli" - 9, AZ - 7, "Real Sosyedad" - 7, "Riyeka" - 0


FACEBOOK ŞƏRH

SON XƏBƏRLƏR

İDMAN

<